Házenkáři na jaře poprvé prohráli

Muži Hazena_VM2. liga mužů Morava Jih – 17. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Telnice 23:28 (11:9)
V sobotu se na hale Za Světlou odehrálo atraktivní utkání druhého celku se čtvrtým, které od sebe dělilo jen skóre.

Hostující celek disponuje neproduktivnějším útokem soutěže v čele s nejlepším střelcem soutěže Kuklou, který nastupuje i v dresu extraligového KP Brno.

Ovšem kanonýři z Telnice hned od úvodu tvrdě narazili na naši obranu, za kterou čaroval brankář Poul, který během úvodních 15 minut pustil za svá záda pouze 3 střely. V útoku se ale nedařilo jen hostím. I my jsme se jen těžko prosazovali přes aktivní obranu Telnice, a tak byl po čtvrtině zápasu stav 6:3 pro naše barvy.

Dalších 15 minut pokračovalo ve stejném duchu, kdy jsme si neustále drželi 2-3 brankový náskok.
Ovšem úvod druhé půle jsme vůbec nezvládli. Velká spousta technických chyb vedla k tomu, že soupeř během několika minut otočil zápas ve svůj prospěch (41. min 12:15). Do toho navíc viděl červenou kartu náš obranný pilíř Lečbych a nevypadalo to dobře. Ovšem mi nesložili zbraně, dokázali se oklepat a 8 minut před koncem bylo srovnáno 19:19. Bohužel to bylo z naší strany vše. V obraně jsme na soupeře přestávali fyzicky stačit, a ten se tak dostával do 100% brankových příležitostí. A když se k tomu přidala nemohoucnost v útočné fázi, bylo rozhodnuto. Minutu před koncem svítilo na tabuli 23:26. Telnice ale ještě dokázala vstřelit 2 branky, a tak zvítězit pětibrankovým rozdílem, který ale příliš nekoresponduje s průběhem utkání.

7m hody: 2/4:1/4, vyloučení 3:4, navíc domácí ČK, diváků 153
Sled branek: 3:3, 6:3, 9:6, 11:8, 12:10, 12:15, 14:18, 19:19, 19:22, 21:24, 23:26, 23:28

Sestava a branky: Libor Kotík, František Kratochvíl – Jakub Bezděk (7), Vítězslav Večeřa (4), Pavel Strašák (4/1), Jiří Kaštan (4/1), Pavel Roub (2), Pavol Živčic (2), David Kubiš (1), Jan Lečbych, Ladislav Šidlo, Dominik Buchta, Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk