Nepotřebné oblečení můžete darovat textilní bance Baltazar

clothes-166848 640Koncem dubna proběhne ve Velkém Meziříčí, v areálu dvora Technických služeb na Karlově, sbírka šatstva pro textilní banku Baltazar. Ta spadá pod Diecézní charitu Brno, která tříděním vysbíraného materiálu dává práci svým klientům z okraje společnosti.

Co můžete přinést?
Letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, záclony a látky. Prosíme, aby oblečení bylo zabalené do igelitových pytlů.

Co nenosit?
Vatové i péřové přikrývky, deky, kožichy, ledničky, televize, počítače, nábytek, jízdní kola, šicí a pletací stroje, hračky, knihy, nádobí či znečištěný a vlhký textil.

Co se děje s vybranými věcmi?
Sbírku převeze Textilní banka Baltazar, Diecézní charita Brno, do svého střediska. Vybraný materiál třídí klienti z okraje společnosti, kteří tímto získávají práci. Sbírkový materiál je vytříděn, balen a expedován podle konkrétních požadavků sociálních odborů měst, obcí a organizací, které o pomoc požádají. Část použitelného ošacení, pro které už v České republice není využití, se posílá na recyklace.

Kdy věci do sbírky donést?
Sbírka bude probíhat ve spolupráci s Městem Velké Meziříčí v prostorách sběrného dvora v areálu Technických služeb VM, Karlov 97, Velké Meziříčí, ve středu 24. a ve čtvrtek 25. dubna vždy od 8 do 17 hodin.

Michaela Hudková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.