V mateřské škole Nad Plovárnou si děti hrají už 40 let

IMG 5369Mateřská škola Nad Plovárnou – Velox – oslavila 40 let od svého otevření. Připravila bohatý program pro děti, jejich sourozence, kamarády i rodiče. Zavzpomínat si však mohli přijít i ti starší.

„Jsme rádi, že jste za námi přišli, dobře se bavte,“ přivítala návštěvníky vedoucí učitelka Věra Kopečná, která školku vede již 30 let. Krátce proto seznámila přítomné s její historií od začátku výstavby v „akci Z“ až po nedávnou rekonstrukci budovy se zateplením, výměnou oken a přestavbou v roce 2015. V roce 2016 pak školka Velox jako první ze šesti mateřských škol ve městě získala certifikát zdravé mateřské školy.

Děti si užívaly program s Tetinami z Brna, tančily a zpívaly, soutěžily a dobře se bavily. Zájemci si mohli prohlédnout výstavu výtvarných prací žáků školy rozčleněnou do čtyř ročních období, alba s historickými fotografiemi, fotodokumentaci z rekonstrukce nebo třeba učebnu anglického jazyka, logopedickou třídu a pohádkové centrum v přilehlém bývalém bytě. A jak to na oslavách bývá, samozřejmě nechybělo ani občerstvení.

Martina Strnadová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.