HÁZENÁ: Doma proti Prostějovu muži nezaváhali

DSC 7251_12. liga muži - JM – 6. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí - Sokol II Prostějov 32:21 (16:9)

V dalším domácím kole jsme hostili celek z Prostějova. Ten několik posledních sezón obsazuje spíše spodní patra tabulky, a tak jsme proti tomuto soupeři chtěli uspět. I když hosté dorazili bez zraněného kanonýra Kosiny, i přesto měli plnou soupisku 16 hráčů a určitě k nám nic nepřijeli odevzdat.

Dle pokynů v šatně jsme chtěli dobře do utkání vstoupit a udělat si náskok již od úvodu. A to se povedlo na jedničku. V útoku jsme byli produktivní a i přes mezery v obraně jsme navyšovali skóre až na 9:1 (12. min). Hlavním důvodem byly dobré zákroky našeho gólmana, který doslova vymazal střelce hostí. Poté jsme trochu polevili a nechali soupeře dostat se do hry. Ten do 19. minuty dokázal snížit na 11:5. My ovšem opět zabrali a odskočili na 16:6. V posledních 2 minutách poločasu jsme školáckými chybami ale nabídnuli soupeři 3 laciné branky, a tak jsme šli do šaten za stále otevřeného stavu 16:9.

A stejně jak úvod utkání, tak i vstup do druhé půle vyšel dle představ, kdy jsme hned z kraje odskočili na 21:11. Mírný zlom poté nastal po našem nepochopitelně neuznaném 7m hodu, který nás slušně řečeno rozhodil. Prostějovští toho využili a i za přispění dvou přesilovek snížili na 22:16. To ovšem bylo z jejich strany vše. Náš tým opět zabral a 10 minut před koncem vedl opět o 11 branek. V závěru již hosté nekladli velký odpor, a tak jsme si mohli vychutnat další domácí výhru, tentokrát 32:21.

K dalšímu utkání zajíždíme do Brna, kde se střetneme s „B" týmem extraligového SHC Maloměřice, kde budeme chtít získat letošní první venkovní body.

7m hody: 2/5:3/4, vyloučení 7:4, navíc hosté ČK
Sled branek: 6:0, 9:1, 11:5, 15:5, 16:9, 16:9, 18:9, 21:11, 22:16, 28:17, 31:18, 32:21

Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Vítězslav Večeřa (8/1), Tomáš Rosa (7/1), Jakub Strýček (6), Pavel Strašák (4/1), Tomáš Krčál (3), Radim Fischer (1), Aleš Novotný (1), Pavol Živčic (2), Štěpán Čermák, Jakub Bezděk, Petr Kavka, František Kratochvíl, David Kubiš, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda

1 TJ Sokol Újezd u Brna            6 6 0 0 220:163 12
2 HBC Olomouc 1966                6 5 0 1 184:168 10
3 SK Kuřim                                 6 4 1 1 180:150 9
4 Tatran Litovel junioři                6 4 0 2 189:163 8
5 TJ Sokol Kostelec n.H.           6 3 1 2 156:161 7
6 Sokol Telnice                          6 3 0 3 175:164 6
7 TJ Sokol Velké Meziříčí        6 3 0 3 191:182 6
8 HK Ivančice                            5 2 0 3 129:140 4