Újezd poprvé padl, a to v Meziříčí

1707753424692V prvním jarním kole jsme na naší palubovce přivítali lídra soutěže z Újezdu u Brna. Tým, který se netají postupovými ambicemi a v jehož kádru nastupují i extraligoví hráči, přijel do haly Za Světlou s jasným cílem. Tím bylo potvrzení dominance v soutěži, kdy v dosavadním průběhu soutěže ztratili pouhý 1 bod a pyšní se nejproduktivnějším útokem ligy. Náš tým je ovšem na domácí půdě těžký soupeř, kdy jsme v posledních 10 domácích utkáních nepoznali přemožitele.

Ovšem hned od úvodu hosté potvrzovali roly favorita a již v 5. minutě vedli 2:4. Náš tým sice dokázal vzdorovat a vždy dotahovat náskok soupeře, ovšem ten si neustále udržoval mírný náskok. Problémy jsme měli především na obraně, kdy jsme dostávali až zbytečně moc laciných branek. Zlom nastal ve 20. minutě a to paradoxně v našem oslabení, kdy jsme čelili téměř 2 minuty přesilovce 4 na 6. Během té se hosté nedokázali prosadit, kdy neproměnili i 7m hod. Naopak náš tým zvládl 2x skórovat a toto oslabení vyhrál 0:2. To dostalo naše borce do varu a ti následně zvládli odskočit až na 17:13 (28. minuta). A i když Újezd do konce poločasu ještě kontroval na 18:15, do šaten jsme šli s více než nadějným náskokem.

Bohužel vstup do druhého dějství byl v dominanci hostí, kteří do 37. minuty srovnali na 19:19 a následně i na 21:21 (41. minuta). Od té doby se na hřišti začala odehrávat taktická bitva, kdy ani jeden z celků nechtěl udělat chybu. A tak skóre na obou stranách přibývalo spíše sporadicky. Domácí hnáni zaplněnou halou ovšem měli neustále navrch a udržovali si 1 až 2brankový náskok. V čase 56:32 jsme trefou z ruky Víti Večeři zvýšili na 27:25. Následovalo vyloučení na naší straně následované 7m hodem. Ten ovšem skvěle zlikvidoval náš gólman Deraha. V úplném závěru jsme mohli několikrát rozhodnout, ale snad 4 naše jasné šance neskončily v soupeřově síti. Újezd vycítil šanci a 25s před koncem vstřelil branku naděje. Následoval náš útok, který skončil jen na brankové konstrukci. V posledních vteřinách tak měl soupeř ještě šanci na kontr. Přihrávku přes celé hřiště jsme zvládli zblokovat, a následně tak mohla v hale vypuknout euforie po infarktové výhře 27:26.
Jako první v letošním ročníku jsme tak dokázali přemoci hráče z Újezdu a prodloužit naši domácí neporazitelnost na dlouhých 440 dní. V dalším kole zajíždíme k nepříjemnému soupeři do nafukovací haly v Telnici, odkud se body nevozí snadno.

sobota 10. 02. 2024
II. liga muži - JM –12. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Újezd u Brna 27:26 (18:15)
7m hody: 2/2:1/5, vyloučení 8:2,
Sled branek: 2:1, 2:4, 5:7, 7:9, 8:11, 13:11, 17:13, 18:14, 18:17, 21:19, 23:22, 25:22, 27:25, 27:26
Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Martin Janíček (7/2), Jakub Strýček (4), Vojtěch Svoboda (4), Tomáš Rosa (3), Radim Fischer (3), Vítězslav Večeřa (3), Aleš Novotný (1), František Kratochvíl (1), Jakub Bezděk (1), Tomáš Krčál, Petr Kavka, David Kubiš, Alex Kuřátko, Pavel Strašák, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda.

Tabulka 2. ligy Jižní Morava- muži

1. TJ Sokol Újezd u Brna                              12 10 1 1 410:323 21
2. HBC Olomouc 1966                                  12 10 0 2 372:319 20
3. Tatran Litovel junioři                                  12 9 0 3 399:341 18
4. TJ Sokol Velké Meziříčí                             12 8 0 4 378:344 16
5. TJ Sokol Kostelec n.H.                              12 6 2 4 335:328 14
6. HK Ivančice                                               11 6 0 5 326:324 12
7. SK Kuřim                                                   12 5 1 6 335:328 11
8. SHC Maloměřice Brno B                           12 5 1 6 321:329 11
9. Sokol Telnice                                             12 5 0 7 335:351 10
10. Sokol Nové Bránice                                 12 3 1 8 345:383 7
11. Sokol II Prostějov                                     12 1 0 11 286:361 2
12. Házená Legata Hustopeče                      11 0 0 11 277:388 0