HÁZENÁ: Výhrou v Hustopečích muži poskočili na medailové pozice

hustopeče muži2. liga muži - JM –15. kolo
LEGATA Hustopeče - TJ Sokol Velké Meziříčí 28:45 (10:19)
V nedělním utkání jsme zajížděli na půdu posledního celku soutěže z Hustopečí, který v dosavadním průběhu soutěže nezískal ani jeden bod. Domácí ovšem přes zimní pauzu posílili, což dokazovali i zlepšenými jarními výsledky (leč bez bodového zisku). Při pohledu do tabulky se i přesto jednalo o 2 povinné body pro náš tým. Ovšem vlivem marodky jsme k utkání zajížděli v okleštěné sestavě pouze se 3 hráči na střídání a bez střední spojky, na kterou se musel z křídla posunout Aleš Novotný.

Ovšem hned od úvodních minut jsme soupeři naznačili, kdo je dnes favoritem zápasu, kdy jsme se rychle ujali vedení (8. minuta 2:7). Poté ovšem následoval náš herní útlum a domácí začali z našeho náskoku ukrajovat. Vlivem několika našich neproměněných šancí Hustopeče do 17. minuty snížily na rozdíl 3 branek (7:10). Na to jsme reagovali timeoutem. Poté se naše hra opět zlepšila a do konce poločasu jsme si opět vytvořili pohodlný náskok.

Úvod druhé půle se nesl v duchu neproměňování našich šancí. I přesto jsme ale neustále dokázali navyšovat náš náskok. Střelecky se dařilo především Aleši Novotnému, který se se svým novým postem rychle sžil a stal se nejlepším střelcem zápasu. Ovšem v útočné fázi se dařilo i ostatním hráčům a ti zasypávali domácí svatyni pořádnou porcí branek. Po 12 minutách druhé půle to bylo již 15:28 a o vítězi nebylo pochyb. Naši hráči vzhledem k vývoji utkání značně povolili na obraně, a tak jsme dostávali až zbytečné množství branek. To jsme ovšem kompenzovali produktivním útokem, a tak se konečné skóre zastavilo až na 28:45!

Dva povinné body za dnešní vítězství nám zajistily posun na 3. příčku, jelikož v souběžně hraném utkání Olomouc porazila Litovel, kterou jsme tak odsunuli na 4. pozici. Ovšem hned v dalším kole na naší palubovce narazíme právě na soupeře z Litovle, se kterým se utkáme v přímém souboji o třetí místo v tabulce.

7m hody: 4/4:4/6, vyloučení 6:4
Sled branek: 1:4, 2:7, 5:8, 7:10, 9:14, 10:20, 12:23, 15:26, 17:30, 20:35, 22:39, 24:42, 27:43, 28:45
Sestava a branky: Deraha Lukáš – Aleš Novotný (11/3), Jakub Strýček (10), Radim Fischer (7), Tomáš Rosa (6), Pavel Strašák (5), Vítězslav Večeřa (4), František Kratochvíl (1/1), Tomáš Krčál (1), David Kubiš, trenér Petr Kavka st., odpovědný vedoucí Petr Kavka ml.