Dorostenci vydřeli povinné body v Brně

hazena copy2. liga mladší dorostenci JM – 10. kolo
Sokol Juliánov - TJ Sokol Velké Meziříčí 32:33 (18:17)

Dorostenci v neděli odpoledne zajížděli na půdu posledního celku soutěže z Juliánova, který v dosavadním průběhu nezískal jediný bod. Opět jsme ale k utkání zajížděli jen s minimem hráčů, i přesto jsme však očekávali vítězství.
Bohužel od úvodních minut se nám příliš nevedlo. Obrana byla ospalá, nestíhali jsme pohyb na nohách. Navíc jsme dělali spoustu zbytečných technických chyb, které nám braly vítr z plachet. Díky tomuto si soupeř neustále udržoval mírný náskok. Poločas skončil ve prospěch domácích 18:17 a my věděli, že pokud náš výkon nezlepšíme, tak zde na body nedosáhneme.

Bohužel přílišné zlepšení nepřišlo, ba naopak. Začali jsme zahazovat vyložené šance a soupeř si pomalu budoval náskok (45. min 28:24). Ten si brněnský celek držel ještě 10 minut před koncem (50. min 30:27). Poté kluci zabrali a sérií 4 branek strhli vedení na svoji stranu. Nadále se ale hrála vyrovnaná partie. Tři minuty před koncem jsme šli do vedení 32:33, když Štěpán Klapal proměnil sedmimetrový hod. Ovšem závěr jsme dohrávali v oslabení. Naštěstí náš gólman Lukáš Dereha si šetřil důležité zákroky na konec utkání. Míč za svá záda již nepustil, a my se tak mohli radovat z jednogólového vítězství.
V posledním podzimním kole hostíme aktuálního lídra soutěže z Olomouce. Proti tomuto silnému soupeři se budeme snažit odehrát co nejvyrovnanější výsledek a co nejvíce favorita potrápit.

7m hody: 2/3:2/3, vyloučení 3:6, diváků 19
Sled branek: 3:0, 5:2, 5:5, 8:8, 13:10, 14:15, 18:17, 19:20, 22:20, 24:23, 28:24, 30:27, 30:31, 32:33

Sestava a branky: Lukáš Dereha – Jakub Mach (11), David Dlouhý (11), Martin Chalupa (4), Tomáš Rosa (3), Erik Kubát (3), Štěpán Klapal (2/2), trenér: Ladislav Šidlo