Odpovědnou firmou roku je První brněnská strojírna Velká Bíteš

vodafone copyDvanáctý ročník podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku zná svého vítěze. Mezi firmami uspěla společnost Frentech Aerospace vyrábějící součástky do letadel, raketoplánů, satelitů a vesmírných sond. Mezi živnostníky zvítězil Viktor Hrdina, výrobce originálních dřevěných hraček. V rámci soutěže je vyhlašován také vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017.

Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone firmě, která se příkladně stará o své zaměstnance, životní prostředí a rozvoj regionu. O vítězi kategorie letos rozhodovali Milena Jabůrková ze Svazu průmyslu a dopravy a zároveň společnosti IBM, Jan Mareš z odboru udržitelného rozvoje Úřadu vlády, Lucie Mádlová z UN Global Compact, ČR – Reprezentace národní sítě Global Compact, iniciativa udržitelného podnikání a odpovědných firem, Petr Novák, ředitel Koyo Bearings, loňský vítěz této kategorie a Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone. „První brněnská strojírna Velká Bíteš  je velká strojírenská firma, která dodržuje rovný plat u mužů a žen, nabízí kvalitní nabídku benefitů, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců a věnuje významné úsilí i finanční prostředky na snížení negativního vlivu na životní prostředí. Aktivity firmy jsou dobře strategicky zacílené, míří na dlouhodobou podporu a rozvoj místní komunity a regionu,“ okomentovala Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Vodafone Firma roku 2017
1. místo Frentech Aerospace s.r.o. – výrobce dílů pro letecký a vesmírný průmysl (Brno)
2. místo ERA a.s. – výroba komponentů a elektroniky pro letecký provoz (Pardubice)
3. místo Unuodesign s.r.o. – výroba dětského oblečení (Tábor)

Česká spořitelna Živnostník roku 2017
1. místo Viktor Hrdina – výroba originálních dřevěných hraček (Praha 1)
2. místo Josef Fryzelka – tradiční bednářství (Vlachovice)
3. místo Věra Vávrová – textilní výroba (Vimperk)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017
1. místo První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. – výroba letecké techniky (Velká Bíteš) 

Česká spořitelna Nejlepší Startup 2017
1. místo Spendee s.r.o. – autor aplikace na správu osobních a rodinných financí (Praha 2)

České stříbro 2017
1. místo TON a.s. – výrobce nábytku z ohýbaného dřeva (Bystřice pod Hostýnem)

David Pavlát

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.