Zájem o odlehčovací služby stoupá. Hospic rozšiřuje tým

hand-2906458 640Domácí hospic Vysočina reaguje na zvyšující se poptávku po tzv. odlehčovacích službách, posiluje proto všechny svoje týmy na Žďársku a Jihlavsku. Rozšíření služeb i finanční podporu schválil Kraj Vysočina.

„Lidé, kteří v domácnosti trvale pečují o nemohoucí osobu, také potřebují čas pro sebe, na nákupy, návštěvy úřadů nebo prostě pár hodin na změnu prostředí, na odpočinek, setkání s přáteli. To umožňují právě odlehčovací služby,“ vysvětluje ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík. Pracovníci hospice zajistí služby podle individuálních potřeb klienta. „Někdy postačí pouze strávit s klientem potřebný čas, ale můžeme i pomoci nebo úplně zastoupit pečující osobu při hygieně, oblékání nebo podání stravy,“ popisuje Petr Hladík.

V roce 2016 tímto způsobem hospic pomáhal ve dvou desítkách domácností, loni to bylo skoro o polovinu více, a poptávka stále roste. “Aktuálně může odlehčovací služby poskytnout deset našich pracovníků v průběhu příštího roku chceme přijmout další čtyři,” uvedl ředitel hospice.

Službu si klient částečně hradí, ale může si požádat o příspěvek, s vyplněním a podáním žádosti pracovníci hospice pomohou. Hospic může vyhovět i zápůjčkou různých zdravotních a kompenzačních pomůcek či poradenstvím.

Domácí hospic Vysočina má svoje pracoviště v Jihlavě, Velkém Meziříčí a Novém Městě. Bližší informace lze získat na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , telefonu 566 615 198 nebo na webu www.hospicvysocina.cz.

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.