Vytáhli jsme ježka z klece

charita prispevek copyPobytovou akci ve spolupráci s Městským úřadem Velké Meziříčí uspořádali lektoři Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou ve dnech 1.–2. července 2015 nedaleko vesnice Záseka.


Lektoři se tematicky zaměřili na klub Rychlých šípů a rozhodli se s dětmi přijít na kloub Záhadě hlavolamu. Od samého začátku provázel pobyt odkaz Jana Tleskače, hochů z klubu Rychlých šípů a záhadného kostelníka. Prostřednictvím tajemných zpráv, plnění úkolů a především aktivního zapojení do hledání ztraceného hlavolamu dokázali, že rozvaha, klid a soustředění jsou často víc, než by člověk očekával.
V průběhu dvou dnů si účastníci pobytu vyzkoušeli možnosti spolupráce, řešit hlavolamy, „létat" s padákem, střílet z luku, přejít Slackline nebo překonat svůj strach při večerní hře. Po nalezení hlavolamu Ježka v kleci se podařilo dokonce několikrát vysvobodit ježka z klece a zase ho vrátit zpět. Zaslouženě tedy každý účastník získal pamětní lístek a poklad, na kterém si všichni moc pochutnali.
„Protože celou akci provázelo krásné letní počasí, mohly děti využít také bazén ke koupání," zmínil David Filip, jeden z lektorů Centra prevence, a dodal: „Do příštího roku plánujeme pokračovat v naší výborné spolupráci s Městským úřadem ve Velkém Meziříčí a doufáme, že společně zrealizujeme mnoho dalších zajímavých akcí."

Kateřina Sedláková, lektorka primární prevence

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.