Muž usedl za volant přes vyslovený zákaz řízení

policieVelkomeziříčští policisté zastavili v pondělí 2. března kolem osmé hodiny ráno v ulici Vrchovecká osobní automobil Peugeot, jehož řidičem byl třiatřicetiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od prosince roku 2018 vyslovený zákaz řízení, a to do dubna letošního roku.

Další zákaz řízení mu uložil okresní soud na konci ledna loňského roku, na základě kterého nesmí usednout za volant do ledna příštího roku. V jízdě již muž nesměl pokračovat. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za takový trestný čin lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, tisková mluvčí
Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.