Policisté zadrželi řidiče pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení

drink and_drivePolicisté zadrželi v sobotu 2. května večer krátce před dvaadvacátou hodinou v obci Dolní Heřmanice na Žďársku podnapilého řidiče osobního vozidla značky Škoda Octavia. Při kontrole vozidla policisté zjistili, že za volantem sedí sedmačtyřicetiletý muž, který má do srpna letošního roku rozhodnutím Městského úřadu ve Velkém Meziříčí vyslovený zákaz řízení.

Stejný zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel má stanoven až do srpna příštího roku rozhodnutím Okresního soudu Žďár nad Sázavou. Policisté při kontrole měli důvodné podezření, že muž je pod vlivem alkoholu. Jejich podezření potvrdila dechová zkouška, jejíž výsledek byl pozitivní - 1,77 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky. Policisté muži zakázali další jízdu a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, vedoucí oddělení - tisková mluvčí
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.