V lednu na Žďársku vyšetřovali policisté 47 dopravních nehod

car-accident-2165210 1920Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřovali v lednu letošního roku 313 dopravních nehod, což je o 40 dopravních nehod méně než za první měsíc roku loňského – vyjádřeno procenty jde o pokles o jedenáct procent.

Při letošních lednových dopravních nehodách jeden člověk zemřel, když loňské lednové nehody měly sedm obětí. Jedna další osoba se při letošních lednových dopravních nehodách zranila těžce a 68 dalších utrpělo lehké zranění. V případě lehkých zranění jde o meziroční pokles o 23 procent. Hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách na vozidlech a ostatním majetku dosáhla částky 23 942 000 korun, což představuje nárůst o dvacet procent ve srovnání s měsícem lednem roku předešlého. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v lednu patřil způsob jízdy (107 nehod), nepřiměřená rychlost (95 nehod), nezaviněná řidičem (99 nehod), nedání přednosti v jízdě (11 nehod) a předjíždění (1 nehoda).

V lednu letošního roku jsme v našem kraji zadokumentovali celkem dvě dopravní nehody, na kterých měli účast chodci. Oba chodci při nehodě byli lehce zraněni. V lednu jsme zadokumentovali také dvě dopravní nehody cyklistů, oba se při nehodě lehce zranili. Z celkového počtu 313 dopravních nehod se v 99 případech jednalo o střet vozidla s lesní zvěří, což představuje téměř 32 procent z celkového počtu lednových nehod.

V měsíci lednu jsme při vyšetřování pěti dopravních nehod zjistili, že řidič byl pod vlivem alkoholu. Ve většině případů se jedná o hladiny vyšší než jedno promile, v některých případech dokonce o hladiny téměř dvě promile alkoholu v dechu. Řidiči proto musí počítat v nadcházejícím období s mnohem častějšími policejními kontrolami, a to na silnicích všech tříd. Policisté se v rámci běžného výkonu služby a při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích budou zaměřovat na kontroly zejména motorizovaných účastníků silničního provozu, zda neusedali za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, vedoucí oddělení - tisková mluvčí
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.