Letos usedlo 15 řidičů za volant v podnapilém stavu a s vozidlem havarovalo

3Policisté Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina vyšetřovali v lednu a v únoru letošního roku 622 dopravních nehod, což je o 45 dopravních nehod méně než za první dva měsíce roku loňského – vyjádřeno procenty jde o mírný pokles o sedm procent. Snížený počet dopravních nehod měl také nižší počet obětí i nižší počet těžce i lehce zraněných osob.

Při letošních dopravních nehodách dva lidé zemřeli. Čtyři osoby se při letošních nehodách zranili těžce a 131 dalších účastníků utrpělo lehké zranění. V případě těžkých i lehkých zranění jde o meziroční pokles o dvacet procent a devatenáct procent. Hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách na vozidlech a ostatním majetku dosáhla částky 42 256 000 korun, což představuje nárůst o pět procent ve srovnání s lednem a únorem roku předešlého. V měsíci lednu a únoru jsme při vyšetřování 15 dopravních nehod zjistili, že řidič byl pod vlivem alkoholu. Ve většině případů se jednalo o hladiny vyšší než jedno promile, v některých případech dokonce o hladiny vyšší než dvě promile alkoholu v dechu. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patří způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. V 211 případech se jednalo o dopravní nehodu nezaviněnou řidičem – většinou šlo o střety vozidel s lesní zvěří.

polV lednu a únoru letošního roku jsme v našem kraji zadokumentovali celkem šest dopravních nehod, na kterých měli účast chodci. Jeden chodec se při dopravní nehodě těžce zranil a dalších pět chodců bylo zraněno lehce. V průběhu prvních dvou měsíců roku jsme vyjížděli ke čtyřem dopravním nehodám, na nichž měli účast cyklisté. Všichni čtyři cyklisté se při nehodě lehce zranili. Tři cyklisté byli pod vlivem alkoholu.

Řidiči proto musí počítat v nadcházejícím období s mnohem častějšími policejními kontrolami, a to na silnicích všech tříd. Policisté se v rámci běžného výkonu služby a při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích budou zaměřovat na kontroly zejména motorizovaných účastníků silničního provozu, zda neusedají za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí
Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.