Slavnosti připomenou Lacka z Kravař

P1380268O víkendu 3. a 4. září se v prostorách velkomeziříčského zámku uskuteční každoročně pořádané historické slavnosti, tentokráte věnované významnému moravskému šlechtici z rodu pánů z Kravař. Ten se proslavil na přelomu 14. a 15. století nejenom jako významný diplomat, ale i jako přední podporovatel husitství na Moravě.

Slavnosti nabídnou bohatý program v prostředí zámeckého parku i nádvoří. Návštěvníci si po oba dny budou moci prohlédnout vojenské ležení, chladné i palné zbraně, dobovou bitvu, ukázky letu dravců nebo lukostřelecký turnaj. Dojde i na ochutnávku dobových jídel. Nebude chybět zajímavý program na pódiu, historický jarmark a kolotoč včetně dobových taveren s občerstvením.

Akci pořádá Muzeum Velké Meziříčí ve spolupráci s městem Velké Meziříčí a Českou asociací přátel vojenské historie.

Lucie Málková

A4 poster_hist_slavnosti_22_DATA_spad

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • uzmn
  • Agenda přestupků

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.