V sobotu lidé podpořili Fair trade

0 tit_P1095166Druhou květnovou sobotu se v zahradě Husova domu uskutečnila Férová snídaně. Pořádalo ji Zdravé město Velké Meziříčí ve spolupráci s místním evangelickým sborem. Hlavní myšlenkou Férové snídaně, která je zaměřená na Fair trade, je podpořit prodejce a pěstitele ve světě tím, že si jejich výrobky koupíme za férovou cenu.

Samozřejmě nechyběly ani ochutnávky zdarma v podobě pomazánek, sýrů, buchet a podobně. Součástí dne byly i soutěže o nejlepší připravené pokrmy. Nejchutnější pomazánku přivezla Anna Chodáková z Vanče (rybičková pomazánka), kategorii o nejlepší buchtu/koláč vyhrála Julie Chodáková z Vanče (linecká kolečka).

Akce se v průběhu dne účastnilo přibližně 150 lidí včetně 11 Holanďanů, o jejichž návštěvě jsme vás v pátek informovali. Stánek BIFĒ VAFLE s občerstvením vyprodal všechny své zásoby. Doprovodný program nabídl hudbu i hry pro menší.

Tina Kárníková

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.