Svátek 17. listopadu oslavíme zapálením svíček a hudbou

candles-209157 1280Zapálením svíček pod Lípou svobody a následným koncertem ve Špitálku Velkomeziříčští oslaví Den boje za svobodu a demokracii.

Program 17. listopadu začne setkáním na náměstí spojeným se zapálením svíček. Sraz je v 18:30 pod lipami. Poté se zájemci přesunou do kostela sv. Kříže, kde v 19 hodin začne koncert spolku Lieder Society s účinkujícími Tamarou Morozovou (soprán), Monikou Jägerovou (alt), které doprovodí Vojtěch Červenka na klavír. Čeká vás necelá hodina a půl hudby. Těšit se můžete na písňový recitál Podoby lásky z děl českých autorů a autorek 20. století, kteří se v průběhu svého života museli různými způsoby vyrovnávat se zvůlí totalitních režimů. Zazní například skladby V. Kaprálové Sbohem a šáteček, Smuténka M. Čakrta, Láska prostých srdcí od M. Pelikána či Stesk od S. Vorlové. Vstup je zdarma.

-red-

Koncert _Den_boje_za_svobodu_a_demoracii_2023

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.