Expediční kamera 2024 bude v hasičce

8 Mariano_Lott_Antonio_Zagonel_e_Petra_Lott_AKU_ph._A._BeltramePočtrnácté zveme všechny cestovatele, dobrodruhy, sportovce i milovníky přírody na Expediční kameru, která se bude konat 16. 3. 2024 v 17:00 v sále hasičské zbrojnice. Vstupné dobrovolné.

 


Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přinese nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinku s Adamem Ondrou nebo nový film Mirka Haluzy z Amazonie.

Cestování je dnes mnohem běžnější, než bývalo ještě před pár lety. Cestujeme všichni. Za prací, za zábavou, za poznáním cizích krajin i sebe sama. Jen nepatrný zlomek zážitků se povede převést do formy filmu. Ale tenhle zlomek stojí vážně za to! Mezinárodní filmový festival Expediční kamera již od roku 2009 přináší k divákům ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezóny z celého světa i z domácí produkce. Díky místním spolupořadatelům se festival dostane do moderních multikin, ale i do útulných sokoloven, kaváren a klubů.
Jak říká spoluorganizátor festivalu Pavel Pichler: „Festival nám klade plno otázek, na které si můžeme během promítání odpovědět! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice?" Nejen to jsou otázky, které si bude po zhlédnutí Expediční kamery klást nejeden divák.

Exkluzivní film s Adamem Ondrou
Adam Ondra je nejlepší český lezec a olympionik, ovšem i ve světovém měřítku se v lezení řadí na přední příčky. Je dokonce považován za jednoho z nejlepších lezců historie, který posouvá limity tohoto sportu již od mladého věku. Nenechte si proto ujít jeho zbrusu nový film Lezci, který byl natočen exkluzivně pro festival Expediční kamera.

„Rád bych vás všechny pozval na svůj nový film s názvem Lezci. Natáčeli jsme ho na místě, které ještě není tolik známé, ale je velmi zajímavé a lezl jsem tam s člověkem, kterého také ještě spousta lidí nezná, ale myslím si, že je před ním velká budoucnost. Promítat se bude pouze na festivalu Expediční kamera," říká samotný Adam.

Film Lezci pojednává o setkání dvou zapálených sportovců – Adama Ondry a mladého Pepy Šindela. Pepa společně s Adamem jsou nejmladšími lezci, kteří vylezli cestu obtížnosti 9a+ v pouhých 15 letech. Nikdo jiný na světě takovou obtížnost v tak nízkém věku zatím nezvládl.

„V Česku nevidím nikoho, kdo by lezl na takové úrovni, měl takový drive a takovou lásku k lezení. Myslím, že to bude v budoucnu hlavně on, kdo bude posouvat místní limity lezení a vytvářet nový cesty," říká Adam Ondra o mladém Pepovi.

Rodina Šindelových tráví značnou část roku na cestách v dodávce. Na Slovensku v oblasti Krpcovo nastává výjimečné setkání Pepy s jeho sportovní ikonou Adamem Ondrou. A jaký mají cíl? Přelez jedné z nejtěžších skalních cest v oblasti Krpcovo na Slovensku. Jak jejich cíl dopadne? To se dozvíte v 30minutovém snímku Lezci na Expediční kameře.

Promítané filmy
„Kromě filmu s Adamem se nejvíce těším na Javari, film o kmeni žijící na peruánsko-brazilských hranicích, protože expediční film tohoto charakteru v České republice dlouho nebyl," říká ředitel festivalu Pavel Pichler.

Expediční kamera vám dále nabídne například snímek s českým vítězným kajakářem Vavřincem Hradilkem – Expedice Ganga: Vávrova výzva nebo italský snímek Pioneri o přechodu šesti hlavních hor Pale di San Martino během jediného dne.

Už se těšíte, tak jako my? Nezapomeňte sledovat všechno aktuální dění na webových stránkách www.expedicnikamera.cz.

-mk-

ek 2024_1-1

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.