Bratři Vilímcové šíří dílo Jana Kubelíka. Hráli i ve Velkém Meziříčí

IMG 3954Závěrečný koncert Kruhu přátel hudby ve Velkém Meziříčí patřil houslistovi Miroslavu Vilímcovi a jeho bratru Vladislavu Vilímcovi, který ho doprovodil na klavír. Představili se včera v koncertním sále Jupiter clubu.

 

 

IMG 3950Houslový recitál uvedla žačka základní umělecké školy Ludmila Horká ze třídy Jiřího Dočkala s klavírním doprovodem Hany Doležalové. Připravila si Melodii od A. Rubinsteina.

„František Benda byl takový praotec českých houslistů, který byl dvorním kapelníkem pruského krále Fridricha druhého,“ představil Miroslav Vilímec prvního z autorů, které si bratři Vilímcové vybrali pro středeční večer ve Velkém Meziříčí. Zazněla jeho skladba Sonáta A dur pro housle a klavír. Následovala převážně lyrická Jarní sonáta Ludwiga van Beethovena. A poté už došlo na Jana Kubelíka, jehož dílo Vilímcové šíří. „Jeho jméno je spojeno s úžasnou kariérou houslisty, ale málo se ví, že i skládal,“ řekl o něm Miroslav Vilímec a uvedl Koncert č. 4, B dur pro housle a klavír: „Jeho obsah je pro Kubelíka tragický, zachytil v něm smrt svého dvouletého syna.“ Hudebníci koncert uzavřeli Sněním a Mazurkou od Františka Drdly, rodáka ze Žďáru nad Sázavou, a přidali lyrickou Starou píseň od Jana Kubelíka.

Další sezonu velkomeziříčského Kruhu přátel hudby zahájí 18. října 2017 Cimballica.

Martina Strnadová

Nejbližší události

Zobrazit kalendář akcí
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.