Autokino Vysočina začíná promítat 8. května

ImageV pátek 8. května 2020 otvírá Kraj Vysočina autokino. Deset dní bude Kraj Vysočina veřejnosti nabízet dvě promítání denně – odpolední dětské a večerní rodinné. Autokino bude umístěno na centrálním vnitřním zadním parkovišti Nemocnice Jihlava, pouze tam je možné nabídnout produkci v jednu chvíli pro 150 zaparkovaných vozidel. „Promítání formou autokina je naším poděkováním široké veřejnosti, která u nás na Vysočině přistoupila maximálně odpovědně k dodržování mimořádných opatření. S ohledem na stále nejistou dobu platnosti různých epidemiologických opatření půjde pravděpodobně o jedinou společenskou formu oslav 20. výročí založení Kraje Vysočina," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Vše, co jste chtěli vědět o Autokinu Vysočina, najdete na www.autokinovysocina.cz.

Maraton desetidenního promítání začne v pátek 8. května v 17:00 hodin promítáním animovaného filmu Angry Birds ve filmu 2, od 20:30 hodin nabídne autokino českou filmovou komedii Ženy v běhu. Organizátoři odhadují, že během každého dne může filmy vidět až tisícovka diváků. Pozvání na promítání je adresováno všem občanům regionu. Mezi nabízenými filmy figurují i ty, které byly natáčeny na Vysočině. „Podmínkou účasti na promítání je povinná on-line registrace. Každý vůz potřebuje vlastní registraci. Počet lidí v autě nerozhoduje, je dán pouze jeho kapacitou. Cena registrace jednoho vozu na jedno představení je 100 korun, ty musí být uhrazeny bezhotovostně předem. Posádka se při vjezdu do areálu nemocnice prokáže pouze vygenerovaným kódem," popisuje důležitou podmínku pro návštěvu Autokina Vysočina Zbyněk Čech z Krajského úřadu Kraje Vysočina. Program Autokina Vysočina byl sestaven tak, aby zaujal co nejpočetnější skupinu diváků.

Samo promítání pro diváky nepředstavuje žádné další výdaje, jen je nutné dorazit ve voze s autorádiem. Zvuk promítané produkce bude možné jednoduše naladit na speciální frekvenci. Promítání na velkorysé LED obrazovce s úhlopříčkou 13 metrů umožní sledování filmů s ostrým obrazem, navíc využitá technologie umožňuje promítat i bez zatmění a v dešti. Organizátoři žádají diváky, aby do prostoru autokina přijeli vždy s dostatečnou rezervou. Pro vjezd je nutné využít bránu z ulice U Cvičiště (u židovského hřbitova, kolem záchytky). Na místě bude početná skupina organizátorů, která pomůže auta seřadit tak, aby byl zaručen pohledový komfort.

Speciální promítání mimo zveřejněný program připravil Kraj Vysočina jako poděkování za pracovní i osobní nasazení v posledních týdnech také pro složky IZS – hasiče, záchranku, policii – a také pro zaměstnance všech svých krajských nemocnic a sociálních zařízení.

Před návštěvou Autokina Vysočina doporučujeme se na www.autokinovysocina.cz seznámit s provozním řádem kina a plánkem areálu (vše důležité bude viditelně značeno).

Partnerem Autokina Vysočina je společnost NET4GAS.

Poznámka:

S ohledem na bezpečnost diváků a s přihlédnutím k platným epidemiologickým opatřením bude obslužný personál parkoviště vybaven ochranným materiálem. Stejná opatření platí i pro diváky, proto je žádáme, aby nezapomněli mít v autě připravenou roušku. Toalety a dezinfekce budou v místě promítání k dispozici.

Občerstvení v rámci produkce není možné koupit na místě, je však možné využít nabídku objednání předem, označit ji v objednávce a občerstvení si při příjezdu vyzvednout.

Tisková zpráva Kraje Vysočina

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.