Autokino Vysočina navštívilo více než sedm tisíc diváků

autokino2Autokino Vysočina, které fungovalo od 8. do 17. května v areálu jihlavské nemocnice, zaujalo několik tisíc diváků. „20 filmů, 10 dnů, 2 500 aut a návštěvnost přes sedm tisíc filmových nadšenců, to je stručná bilance Autokina Vysočina," shrnul Zbyněk Čech z Krajského úřadu Kraje Vysočina, který autokino pořádal jako oslavu 20 let od založení Kraje Vysočina.

Aktuální situace přiměla organizátory oslavy přetvořit program do podoby, která splní náročné hygienické podmínky. „Původně jsme plánovali oslavu v červnu v podobě zábavného celodenního programu pro celou rodinu. Bohužel okolnosti nás donutily změnit plány a připravili jsme aktivitu, kterou lze nabídnout širokému okruhu návštěvníků a zároveň s tím zajistit i nezbytná bezpečnostní a hygienická opatření. Dle návštěvnosti soudím, že se malým i velkým divákům nápad s autokinem líbil," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Autokino Vysočina nabídlo divákům vždy dva filmy denně, v 17 hodin snímky s dětskou tematikou a ve 20 hodin a 30 minut filmy pro širokou veřejnost. Kino bylo zároveň formou poděkování pro složky Integrovaného záchranného systému, sociální služby a další, kteří pomáhali zvládnout nastalou mimořádnou situaci. Promítané snímky zahrnovaly i filmy natáčené na Vysočině. Fanoušci kinematografie měli možnost zhlédnout například Ženy v běhu, Jak vycvičit draka 3, Přes prsty a jiné.

Zuzana Najtová

autokino

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • TS velmez_delnik_dolu
  • Soc. pracovník SPOD -září 2020

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.