Skupina Amarylis zahrála irské písně

P1150742V letní sobotní podvečer 4. července se na náměstí ve Velkém Meziříčí rozezněla irská tradiční hudba od známé třebíčské skupiny Amarylis. Tato kapela se k nám vrátila již počtvrté a jako vždy, přilákala velký počet diváků.

Skupina Amarylis vznikla již v roce 1995 a nyní se skládá ze sedmi členů. V předešlých letech v ní účinkovalo pouze šest členů, ale pro letošní rok přibrala kapela novou pěveckou sílu, Zdeňku Maškovou. V úvodu ji skupina představila jako „kapelní miminko". Jejich písně jsou z části zpívané a z části instrumentální. Převážně hrají irské písně, ale do jejich repertoáru patří i české skladby. Kapela zahrála i pár nových hitů a úspěšně zapojila všechny návštěvníky do rytmu tleskáním. Houslistka Naďa Dvořáková předvedla velkolepé sólo na housle, při kterém sestoupila z pódia mezi diváky.
Za své vystoupení s irskou hudbou, hranou na tradiční irské nástroje, sklidila kapela zasloužený aplaus.

Velkomeziříčské kulturní léto finančně podporuje Kraj Vysočina a město Velké Meziříčí.

Redakce

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Urbanista_2021

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.