Historické slavnosti zahájí páteční večerní program

 MG_6172-21731-800-600-80Páteční večer se velkomeziříčské Náměstí přenese do doby Albrechta z Valdštejna. V půl osmé večer bude vojenská patrola verbovat domobranu, o hodinu později vyrazí pochodňový průvod směrem na zámek. Po trestání vojenských zběhů se návštěvníci mohou těšit na ohňovou show.

Sobotní program bude na zámeckém nádvoří zahájen v půl desáté dopoledne kejklířským vystoupením. V průběhu celého dne se budou na pódiu střídat šermíři, hudebníci a tanečníci. V 11 hodin nastoupí vojenské jednotky, následně se uskuteční slavnostní uvítání Albrechta z Valdštejna. V 17 hodin pak budou vojáci slavnostně dekorováni. Kromě zámeckého nádvoří mohou příchozí navštívit také zámecký park, kde na ně bude čekat dobový vojenský tábor. V 15 hodin se pak v parku odehraje vojenská šarvátka.

Po celý den budou v areálu umístěny řemeslné stánky s ukázkou práce, chybět nebude ani stylové občerstvení. Vstup do areálu bude opět zdarma, zpoplatněny budou prohlídky vnitřních expozic a sálu s freskovou výzdobou. Výstavní sál bude z provozních důvodu po dobu konání slavností uzavřen. Lidé budou při příchodu označeni papírovými náramky, aby bylo možné zjistit, kolik návštěvníků se v areálu nachází. U vchodu budou umístěny stojany k dezinfekci rukou.

-muz-

Plakát A2 Historické slavnosti 2020 druhá verze copy

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.