Výjimečná naučná stezka Šebeň je dočasně poškozená

6c NS_Šebeň_pohled_k_V_20.12.2020Unikátní trasa pojednávající o životě mravenců je ve špatném stavu. Na vině je těžká lesní technika, která těží a transportuje dřevo napadené kůrovcem i přes část naučné stezky. „Prostupnost naučné stezky je významně omezena a k některým zastávkám naučné stezky nelze vůbec dojít. Žádáme návštěvníky stezky, aby dbali zvýšené obezřetnosti," upozorňuje Pavel Kříž ze ZO Českého svazu ochránců přírody Bory (ZO ČSOP Bory).

Tříkilometrová trasa je specifická jedním z největších výskytů mravenců ve střední Evropě. Podél stezky může návštěvník napočítat až 1 200 mravenišť. Trasa začíná u Jívoví a jejím správcem je ZO ČSOP Bory.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.