Muzeum se připravuje na novou sezonu

20210215 110559Přestože v prostorách velkomeziříčského muzea panují téměř mrazivé teploty, není muzeum úplně zazimováno. Klimatické podmínky sice nejsou právě ideální, ale je třeba využít nepřítomnosti návštěvníků a připravit expozice na novou sezonu.

První velké práce začaly ve vstupním vestibulu druhého patra, kde byly doposud vystaveny plastiky od sochaře Jiřího Marka. V průběhu třetího únorového týdne pracovníci díla velkomeziříčského rodáka odborně sejmuli, zabalili a uložili do depozitáře. Plastika Vlastenec o rozměrech 250 x 430 cm a tři zastavení křížové cesty jsou v muzeu od roku 1995. V současné době vyklizený vstupní vestibul čeká na plánovanou výmalbu.
Nové exponáty budou na návštěvníky čekat také v klenuté chodbě, která se nachází na úplném konci prohlídkového okruhu. Výstava Šálek lahodného moku se v ní nacházela od roku 2013. Šálky, čajové konvice a formy na bábovky v letošním roce nahradí výšivky a látky, jelikož se zde připravuje výstava ze sbírek textilu.

20210215 130617Na další změny se mohou návštěvníci těšit také v prostorách šlechtických salonů, které se nacházejí v prvním patře zámku. V těchto zámeckých pokojích se připravuje reinstalace expozic ve spolupráci s majiteli zámku.

Kromě změn uvnitř expozic muzeum počítá také s pořádáním tradičních akcí, jako jsou noční prohlídky v rámci Festivalu muzejních nocí či zářijové historické slavnosti. V říjnu by se pak mohly uskutečnit tematické prohlídky Podzim na šlechtickém sídle. Vše ale bude záležet na vývoji epidemické situace.

-muz-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.