Slavnosti přenesou návštěvníky do časů Leopoldiny Lobkovicové

P1210586Majitelkou zámku ve Velkém Meziříčí je Leopoldina Lobkovicová, otevírá se Národní divadlo v Praze a na plesech se nesou tóny vídeňských valčíků. Společným jmenovatelem výše zmíněného je období 2. poloviny 19. století, do kterého se přenesou návštěvníci letošních historických slavností.

Velkomeziříčský zámecký areál nabídne v sobotu 4. září bohatý odpolední program, který také mimo jiné připomene 150. výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů. Oproti minulým ročníkům, které byly zaměřeny především vojenským směrem, nabídnou letošní slavnosti pohled do života běžných lidí, navíc v zámeckém parku bude vystavena historická hasičská technika.
Pro nejmenší diváky bude připravena pohádka a chybět nebudou ani kejklířská vystoupení. O hudební zpestření se postarají flašinetáři či staročeská kapela. K historickým slavnostem také neodmyslitelně patří dobová módní přehlídka. Ačkoli vojenský život zůstane tentokrát stranou, mohou se návštěvníci těšit alespoň na vzduchovkovou střelnici.

Na nádvoří připravíme stylové občerstvení a stánek s horkou čokoládou, ve vestibulu zámku otevře své pomyslné dveře dobová kavárna.
Kromě venkovního programu budou moci lidé navštívit nově upravené a zařízené zámecké pokoje, kde uvidí například řády a vyznamenání hraběte Harracha, ale také zcela nové kusy bohatě zdobeného nábytku. Ve druhém patře vystavujeme soubor obrazů rytířů Řádu zlatého rouna, představujeme sbírku militarií a orientálních předmětů, nechybí ani muzejní expozice zahrnující historii regionu, unikátní kubistický nábytek či přírodovědné sbírky.

Vstup na historické slavnosti bude opět zdarma, zpoplatněny budou pouze prohlídky expozic. Předem ovšem není možné předvídat epidemický vývoj, a tak je třeba počítat s některými omezeními, která mohou nastat. Důležité informace budeme zveřejňovat na webových stránkách muzea www.muzeumvm.cz nebo na Facebooku muzea @muzeumvm.

Muzeum Velké Meziříčí

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.