Věda v současném umění, to bylo téma přednášejících

FF 2021_9.9.21_Věda_v_sou.um.Hříbek_5406Vysokoškolský pedagog se zaměřením na umění a řemesla, Václav Janoščík, rozebíral v Jupiter clubu ve čtvrtek 9. září Hlavní osy současné filosofie a umění. Snažil se představit z jeho pohledu tři nejzajímavější formy současné filosofie – spekulativní obrat, myšlení infrastruktur či platforem a afektivní obrat. Český filozof, Tomáš Hříbek, se zamyslel na otázkou Mohou stroje tvořit umění? Značně část přednášky věnoval umělé inteligenci.

Dnes vás čeká nabitý program v rámci Evropského festivalu filozofie. V 16 hodin vystoupí na nádvoří zámku Honza a Madlenka ve své pohádce, v 17 hodin si můžete poslechnou zamýšlení nad hudbou od předních českých odborníků a v 19 hodin opět na zámeckém nádvoří vystoupí skupina Rangers – Plavci. Kompletní program naleznete na stránkách festivalu.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.