Dóza slavnostně otevřela nové prostory

P1400197Šedé stolky, tyrkysové židle, žluté sedačky. Rozšířené prostory přivítaly první návštěvníky. Stalo se tak 23. září v rámci Dne otevřených dveří. „Když jsme jako rada města měli možnost do procesu rekonstrukce vstoupit, tak bylo hotovo napůl. Byl zahájen projekt, ale nebyla jasná podoba interiéru. Jsem rád, že jsme se o tom začali s paní ředitelkou Vidlákovou bavit v pravou chvíli, a že jsme do toho mohli promluvit i prostřednictvím úpravy návrhu paní architektky Uchytilové. Výsledek můžete dnes vidět sami," uvedl před slavnostním přestřižením pásky starosta města Alexandros Kaminaras.

Rozsáhlá rekonstrukce prostoru bývalého řeznictví přinesla místo pro nerušenou tvůrčí činnost a pohodlné trávení volného času příchozích návštěvníků. Architektka Eva Uchytilová připravila nápaditý, funkční a vkusný návrh interiéru. Všechny nově rekonstruované místnosti propojuje jednotný styl se zachováním společných prvků – bezbariérovosti, bezpečnosti a prostorové a vizuální čistoty.

P1400263Multifunkční prostor, také zvaný jako herna, nabídne velké množství využití od tanečního sálu, přednáškové místnosti až po různé pohybové a relaxační aktivity. Dominantním prvkem se stala velká zrcadlová stěna. V menší místnosti zavládnou děti s hudebními nástroji nebo šachisté. Kvalita vzdělávání povýší také díky rovnoměrnému osvětlení a výborným zvukovým podmínkám.

Bezbariérový přístup do budovy přístupné z Komenského ulice zajistí rampa umístěná ve dvorním traktu. „Velká multifunkční místnost je asi největším přínosem, jsme vděční za bezbariérovost a za nové sociální zařízení, které můžeme využít i při pobytu na našem venkovním plácku," vyzvedla další z výhod přestavby ředitelka Dózy Alena Vidláková. Dóza je centrem volného času pro všechny věkové skupiny obyvatel Velkého Meziříčí a okolí. Nabízí nepřeberné množství zájmových kroužků a volnočasových aktivit.

Neváhejte a navštivte příjemný kolektiv pracovnic Dózy.

Zuzana Najtová

P1400160

P1400267

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Podlahy

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.