Senioři se dozvěděli, jak se bránit napadení

IMG 6786 Letní škola seniorů, již pořádá Kraj Vysočina v Jupiter clubu, v úterý pokračovala druhou přednáškou na téma ochrany života, zdraví a majetku. Necelým třem desítkám seniorů přednášel i pracovník krajského policejního ředitelství.


Lidé se dozvěděli více o majetkové i násilné trestné činnosti i s uvedením konkrétních případů. Pozitivní zprávou bylo, že z pohledu násilné trestné činnosti patří Kraj Vysočina k těm nejbezpečnějším v ČR. Přesto přednášející seniorům poradil, jak se násilným trestným činům ubránit a jak reagovat při napadení, ztrátě a okradení. „Dal nám mnoho dobrých rad, jak by měl člověk reagovat v různých krizových situacích. Nakonec doporučil bezplatná centra pomoci na Vysočině včetně telefonního spojení," sdělila jedna z účastnic přednášky a ocenila velmi dobrou metodickou připravenost přednášejícího. „Neunavoval statistikami. Na příkladech velmi vtipnou formou přivedl posluchače k diskuzi a mnohdy se celý sál i zasmál," dodala.
Martina Strnadová

IMG 6790

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.