Kniha pro začínající genealogy je téměř rozebrána

hledame sve predkyDruhé vydání publikace Hledáme své předky od Vladimíra Makovského je takřka rozebráno. Knihy, jež má pomoci začínajícím badatelům v pátrání po svých předcích, zbývá jen posledních pár kousků.


„Ve výprodeji si badatelé tuto publikaci mohou ještě zakoupit v pobočce Státního okresního archivu na Třebíčské ulici ve Velkém Meziříčí, ve Státním okresním archivu Žďár nad Sázavou, v knihkupectví Věry Šemrincové na náměstí Republiky ve Žďáře a v antikvariátu na Komenského náměstí v Novém Městě na Moravě," vyjmenovává autor a vydavatel Vladimír Makovský a dodává, že členům Vlastivědné a genealogické společnosti ve Velkém Meziříčí předal zdarma 22 výtisků pro badatelské účely. „Tím končí celá akce druhého doplněného vydání," uzavírá Makovský.
Publikace Hledáme své předky není vědeckou prací, ale jak říká její autor, jde o laický pohled na psaní rodinných kronik s použitím genealogie.
„Je to opravdu vydařená knížka, kde každé slovo má, zvláště pro začínajícího genealoga, doslova cenu zlata. Ušetří čas a umožní lépe zkonkretizovat životní situaci předků. Je to jako přijít k bohatě prostřenému stolu a jen si posloužit z vyložených lahůdek," napsal Vladimíru Makovskému ze švédského Vaserviku lékař Radim Střecha po přečtení publikace. Sám ví, o čem mluví, neboť po letech života ve Švédsku, kde se trvale usadil, začal zpracovávat rozsáhlý rodopis rodu Střechů, který sahá až do našeho města. „Ve své badatelské práci byl důsledný a jeho rodopis je neobyčejně rozsáhlý a kvalitní," říká o něm V. Makovský.
Pro zájemce o publikaci uvádíme kontakty na prodejní místa pro ověření dostupnosti knihy.
Pobočka Státního okresního archivu Velké Meziříčí, tel. 566 521 306, Státní okresní archiv Žďár nad Sázavou, tel. 566 621 723, Knihkupectví Věry Šemrincové, tel. 566 621 383, antikvariát Nové Město na Moravě, tel. 734 740 452.
Martina Strnadová

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.