Tranzit kamionů přes Velké Meziříčí bude zakázán

2015-05-06-213Dlouho očekávaný krok, jak zamezit tranzitní nákladní dopravě objíždět mýtné brány na dálnici přes Velké Meziříčí, je tady. Od prvního září bude silnice II/602 před Velkým Meziříčím od Jihlavy i od Brna osazena dopravními značkami zakazujícími vjezd tranzitní těžké nákladní dopravě. Dopravní odbor to stanoví vyhláškou o místní úpravě provozu.


Město tak řeší vyloučení tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun na průtahu Velkým Meziříčím, která ještě víc komplikuje již tak dost hustý provoz, narušuje jeho plynulost a ohrožuje bezpečnost.
Nové dopravní značení dle posouzení příslušných míst není v rozporu ani s nově vybudovaným vysokorychlostním vážicím systémem na Jihlavské, ani nevylučuje zásadní místní těžkou nákladní dopravu přepravující dřevo, kámen, písek a ostatní stavební materiály.
Martina Strnadová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Sportoviste_VM_Administrativ

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.