Lidé mohou hlásit zájem o kotlíkovou dotaci

smogUž bezmála třicítka lidí z Velkého Meziříčí projevila předběžný zájem o masivně dotované vylepšení vytápění svého obydlí. Vyplývá to z online průzkumu zájmu o takzvané kotlíkové dotace, který probíhá na webu krajského úřadu.

Velké Meziříčí je jedním ze čtyřech měst Vysočiny, kde mohou lidé získat o pět procent vyšší dotaci, než ve zbytku kraje. Důvodem je zejména poloha města, kdy se kvůli náchylnosti k zimním smogovým situacím a inverzi musí na čistotu ovzduší a hlavně prevenci znečišťování více dbát.

V příštích dvou letech plánuje kraj rozdělit na kotlíkové dotaci asi 230 milionů korun. Peníze by měly podpořit výměnu kotlů na uhlí i plyn a pořízení tepelných čerpadel. Předběžné zjišťování zájmu, výši dotací a další podrobnosti najdete zde.

-red-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Jednatel JC_90x140

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.