K optimalizaci odpadového hospodářství pomůže vážní systém

P1120183Sběrný dvůr na Karlově chystá vylepšení a zapojí se tak do prevence vytváření odpadů. Optimalizace odpadového hospodářství je jedním z nejprobíranějších témat posledních let. I v Meziříčí se rozhodli podpořit životní prostředí a nainstalovat na sběrný dvůr vážní systém. Zastupitelé na svém zasedání v úterý 13. dubna schválili více než půl milionu korun na pořízení identifikačního a vážního systému.

Částka 560 000 korun bude obsahovat nákup silniční mostní váhy a softwaru, který umožní registraci obyvatel. Každý tak bude mít svoji vlastní evidenční kartu. Výhodou nového systému je kvalitnější životní prostředí, úspora financí, navýšení míry třídění, přesné informace i možnost nastavení motivačního systému pro občany. O možnosti vyzvednutí karty na technických službách a v budově radnice budeme informovat.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.