Dešťová kapela přivolávala déšť

Dešťovka 09_copyPřesně na Den vody, tedy 22. března, uspořádala Městská knihovna Velké Meziříčí malou akci pro rodiče a jejich ratolesti – předčtenáře. Připojila se tak k mezinárodnímu Dni vody, který si zdravé město připomíná.

Děti společně s rodiči si za pomoci rendlíků, vařeček, pokliček a jiných „hudebních nástrojů" vytvořili kapelu a pod vedením knihovnických lektorek se pustili do nacvičování. A byl to koncert! Nebo rachot? Obojí. V další části dostala kapela k dispozici skutečné rytmické nástroje a nácvik pokračoval.

Když už bylo poznat o jakou písničku jde, přišel čas se ukázat. Do koncertního sálu přišli všichni, kteří mohli být na chvíli na svých postech postrádáni a písničku si nejen poslechli, ale společně s Dešťovou kapelou i zazpívali a zamuzicírovali.

Bouřlivý potlesk a sladkou odměnu si malí muzikanti i jejich trpěliví rodiče rozhodně zasloužili.

Jan Uher

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Městský úřad přijme pracovníka oddělení investorské činnosti
  • Město pronajme nebytový prostor

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.