Nebe u rozhledny patřilo drakům

IMG 3971V neděli 24. září 2023 se na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí uskutečnil 2. ročník DRAČÍHO LÉTÁNÍ s DÓZOU.

K nebi vzlétlo nespočet draků – ať již ručně vyrobených či koupených. V soutěži bylo do dvou kategorií zaregistrováno celkem 54 účastníků. Cestu na kopec si našla ale i spousta dalších dětí či dospělých s cílem užít si pěkné nedělní odpoledne, třeba za hudebního doprovodu kapely Zahrajem či získat na památku fotografii z fotící bedýnky. Nechybělo ani malování na obličej, opékání špekáčků, občerstvení ve Ski baru či možnost zahrát si dřevěné deskové hry.

Čtyřčlenná porota ze SVČ Dóza ocenila vždy pět draků v každé kategorii. Především se v hodnocení zaměřila na vzhled létajícího draka – vlastní výroba či kupovaný a na letové vlastnosti draka. Letos počasí přálo a povětrnostní podmínky byly k pouštění draků ideální. Je škoda, že kategorie od 15ti let nebyla obsazena žádným soutěžícím. Věříme, že v příštím roce se zúčastnění dospěláci, kteří s vnoučaty či s ratolestmi draky také pouštěli, zaregistrují. Možnost vyhrát dózácký batůžek plný překvapení mohlo ale všichni zaregistrovaní soutěžící. Štěstí nakonec přálo holčičce z 1. kateogie, Nině Crhonkové.

Děkujeme dobrovolníkům za pomoc při organizaci akce a zejména pak Městu Velké Meziříčí, firmě POEX a Ski areálu Fajtův kopec za možnost tuto soutěžní akci uskutečnit.

Těšíme se opět v příštím roce.

VÍTĚZOVÉ DRAČÍHO LÉTÁNÍ 2023:

1. kategoriekategorie 4-6 let
1. ANTONIE NANI
2. VIKTORIE NANI
3. ALEŠ BALOUN
4. ROBIN MASOPUST
5. NATÁLIE KOLOUCHOVÁ

 

2. kategoriekategorie 7-14 let
1. BÁRA BRADÁČOVÁ
2. TEREZIE MIČKOVÁ
3. KAROLÍNA MASOPUSTOVÁ
4. PAVOL ŽIVČIC
5. SAMUEL STRNAD

 

kategorie 15 a více let
- nehodnoceno

-jz-

IMG 4018IMG 4030

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.