Žáci 6. ročníku se účastnili adaptačního kurzu

Adaptační kurz_6.CZačátkem měsíce října se žáci tříd 6.A, 6.B a 6.C ze ZŠ Oslavická zúčastnili spolu se svými třídními učitelkami adaptačního kurzu v RS Nesměř.

Pracovníci střediska volného času DÓZA pro ně připravili program, jehož cílem bylo nejen seznámení s kolektivem žáků a novým třídním učitelem, ale vytvoření pozitivních vztahů mezi žáky a podpořit zdravé fungování skupiny. Formou tematických interaktivních her (sebepoznávací, seznamovací) se žáci učili spolupracovat, naslouchat si, lépe rozumět jeden druhému. Třídnímu učiteli bylo umožněno poznat své žáky a jejich postavení v novém kolektivu jinak než ve školní třídě.

Jelikož jsme se vydali do RS Nesměř pěšky za krásného slunečného podzimního počasí, užili jsme si i turistiku. Završením celé akce byl výborný oběd. Věříme, že tyto společné strávené chvíle děti spojí a že si jednou vzpomenou na svůj „adapťák" v šesté třídě.

Mgr. Petra Stočková, Mgr. Petra Brabcová, Mgr. Lenka Nováková

adaptační kurz 6.Aadaptační kurz 6.B

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.