V Rudě se otevřela nová mateřská škola

foto článek_2Po více než roce práce se nám podařilo otevřít mateřskou školu v Rudě, a to především díky panu starostovi Ing. Karlu Dvořákovi, který zorganizoval vyřízení dotace ve výši 8,5 milionu korun včetně samotné realizace stavby. Na místě nevyužité půdy nad základní školou vznikla prostorná třída, kterou využívá 20 dětí převážně z Rudy a Jabloňova. Provoz začíná od 6.30 hodin a mnozí rodiče uvítali možnost vyzvednutí dítěte do 16.30 hodin.

Školka bude nabízet řadu kroužků, například anglický jazyk, hru na flétnu nebo výtvarný kroužek, kterého se budou účastnit především předškoláci. Úzká spolupráce se základní školou umožní dětem seznámení se s prostředím školy, s učiteli a také s kamarády, se kterými budou chodit následně do školy. Díky tomu budou mít děti příjemnější přechod ke vzdělávání v základní škole, která je vzhledem k malému počtu žáků vedena v klidné rodinné atmosféře. Otevření mateřské školy byl pro nás všechny opravdu slavnostní den, protože školka v naší vesnici nikdy nebyla a rodiče tak museli děti vozit do vzdálených obcí. Naši základní školu a mateřskou školu si můžete prohlédnout na webových stránkách www.skola-ruda.cz

Přeji všem dětem, zaměstnancům i rodičům krásný a poklidný školní rok.

Mgr. Jana Součková, ředitelka

foto lánek_3

foto článek

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.