Řidič nadýchal téměř dvě promile alkoholu

pexels-energepiccom-288476Ze spáchání trestného činu je podezřelý řidič osobního vozidla Škoda Felicia. K události došlo v neděli 28. srpna krátce po jedné hodině v noci, kdy byl řidič policisty z obvodního oddělení Velké Meziříčí zastaven na ulici Jihlavská. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a dále ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Provedená dechová zkouška vykazovala hodnotu 1,83 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky vykazovaly hodnoty 1,86 promile a 1,92 promile alkoholu. Policisté řidiče zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Sedmadvacetiletý řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody či zákaz činnosti.

por. Ing. Michaela Lébrová, komisař
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • redaktor
  • Majetkoprávní 2022
  • Spod září 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.