Dejte si pozor na podvody s investicemi do různých komodit

work-933061V současné době vidíme všude kolem sebe reklamy lákající k investování a následnému rychlému a vysokému zisku. Opak však bývá pravdou. Rizika při investování jsou vysoká a vždy na straně investora. V případě investování přes internet je potřeba zjistit veškeré informace a nenechat se zlákat vidinou rychlého zbohatnutí.

Své o tom ví i muž z Vysočiny, kterému se investice nevyplatila a přišel o více než dva miliony korun. Muž si na základě podvodného telefonátu stáhl program umožňující investice přes internet a investoval ve dvou platbách do plynu, ropy, zlata a stříbra. Následně se stal zprostředkovatel investičního programu nekontaktní.

Další obětí podvodníka se stala seniorka, kterou zaujala reklama na sociálních sítích, která spočívala v investování do akcií energetické společnosti s vidinou rychlého zisku. Žena reagovala na odkaz reklamy a poté byla telefonicky kontaktována podvodníkem. Následně se nechala přesvědčit ke stažení aplikace vzdáleného přístupu do svého počítače, také k provedení dalších úkonů, jako je přihlášení do internetového bankovnictví a převodu finančních prostředků. Poté již pachatel převedl další peníze z účtu poškozené bez jejího vědomí a místo očekávaného zisku vznikla ženě škoda za téměř dvě stě tisíc korun.

Jak se podvodům bránit?
• Myslete na to, že jakákoliv investice s sebou přináší značná rizika.
• Nepodléhejte reklamám nejen na sociálních sítích.
• Při investování využijte služeb bankovních domů nebo renomovaných poboček finančních společností.
• Neinstalujte, si pro vás neznáme programy/aplikace, to platí i pro vzdálený přístup do vašeho zařízení.
• Nesdělujete informace týkající se vašeho internetového bankovnictví či platební karty.
• Při platbách pečlivě kontrolujte, jaké transakce potvrzujete.

por. Ing. Michaela Lébrová, komisař
Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.