Loupežné přepadení čerpací stanice

pumpaŽďárští kriminalisté pátrají po pachateli, který ve Velkém Meziříčí přepadl čerpací stanici. S žádostí o spolupráci při jeho dopadení se obracejí na veřejnost.

Ve čtvrtek 10. srpna přijali policisté na tísňovou linku oznámení o loupežném přepadení, ke kterému došlo na ulici Františky Stránecké ve Velkém Meziříčí. Kolem čtvrt na šest večer přišel maskovaný pachatel s nožem v ruce na čerpací stanici a vyžadoval po obsluze vydání finanční hotovosti, kdy tato z obavy o svůj život a zdraví muži peníze vydala. Poté pachatel z čerpací stanice utekl. Jednalo se o částku několik tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo.

Na místo byly okamžitě vyslány policejní hlídky a začaly po pachateli pátrat. Případ prověřují žďárští kriminalisté. Provedli ohledání místa činu, šetření a zadokumentování. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Po pachateli policisté intenzivně pátrají.

Podezřelý muž je ve věku kolem 25 let, vysoký přibližně 170 cm, štíhlé postavy. Na sobě měl oblečenou tmavou mikinu a tmavé kalhoty. Na zádech batoh tmavé barvy.

Policisté se obracejí zároveň na veřejnost s žádostí o spolupráci při objasňování tohoto závažného trestného činu. Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout informace k vypátrání pachatele, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Uvítáme také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu.

Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let.

por. Ing. Michaela Lébrová, Policie ČR

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.