Loupež kriminalisté rychle objasnili

pumpaKriminalisté z územního odboru Žďár nad Sázavou velmi rychle objasnili loupežné přepadení, ke kterému došlo minulý týden ve Velkém Meziříčí. Pachatel pod pohrůžkou násilí přinutil obsluhu čerpací stanice, aby mu vydala finanční hotovost. Na základě prověřování kriminalisté zjistili, že podezřelým je teprve šestnáctiletý mladík. Zahájili jeho trestní stíhání a mladý muž byl obviněn ze spáchání provinění loupeže.

K přepadení čerpací stanice na ulici Františky Stránecké došlo ve čtvrtek 10. srpna po páté hodině večer. Maskovaný mladík v úmyslu získat finanční hotovost přistoupil k obsluze s nožem v ruce a požadoval vydání finanční hotovosti. Poškozená žena z obavy o svůj život a zdraví peníze vydala. Poté mladík z čerpací stanice utekl. Způsobil škodu přes devět tisíc korun.

Na čerpací stanici ihned po přijatém oznámení o loupeži vyjely policejní hlídky, policisté provedli šetření a zjistili veškeré dostupné informace k popisu podezřelého. Prověřování závažného případu převzali žďárští kriminalisté. Shromažďovali a vyhodnocovali poznatky, informace a výsledky operativního šetření. Na základě prověřování se kriminalistům podařilo mladíka důvodně podezřelého ze spáchání loupeže vypátrat už druhý den v obci nedaleko Velkého Meziříčí. Kriminalisté vypátrali i nůž, který mladík při loupeži použil a následně ho zajistili.

„Mladistvý byl na základě shromážděných důkazů obviněn ze spáchání provinění loupeže," řekl mjr. Bc. Radek Hraško, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný mladík nebyl v minulosti soudně trestán.

Obviněný mladý muž je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

Mladistvému za spáchanou trestnou činnost hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

por. Ing. Michaela Lébrová, Policie ČR

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.