Policisté chytili zloděje při činu

fleimax-police-4566193 1920Ve čtvrtek 5. února kolem půl jedenácté hodiny dopoledne dostali policisté oznámení o možném vloupání, ke kterému mělo dojít na Krškově ulici ve Velkém Meziříčí. Policisté ihned vyjeli na místo.

„Podezřelého šestapadesátiletého muže se jim podařilo zadržet v bytovém domě a následně byl policisty eskortován na služebnu k provedení nezbytných úkonů. V bytě, do kterého za užití násilí vnikl, nic neodcizil. Prověřováním případu vyšlo najevo, že se podezřelý muž předchozího dne vloupal do bytu na ulici Bezručova, kde odcizil lahev karibského rumu. Svým jednáním způsobil majitelům předběžnou škodu za více než tisíc pět set korun," popsala akci tisková mluvčí policie Michaela Lébrová.

Šestapadesátiletý muž z Karvinska není v branži žádným nováčkem. Za vloupačky už byl několikrát soudně trestán. Za sebou má i nepodmíněný trest, kdy brány věznice opustil na podzim loňského roku. „Policejní inspektor muži na základě shromážděných důkazů sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže porušování domovní svobody. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení," dodala Lébrová.

-red-

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.