Lidé hledají pomoc u strážníků městské policie

 MG_5684Služebnu Městské policie Velké Meziříčí navštívil 4. srpna v odpoledních hodinách mladý muž, který potřeboval pomoc. Strážníkům vysvětlil, že na vlastní žádost před nedávnem ukončil léčbu na psychiatrii a nyní cítí, že svůj stav nezvládá. „Mladík uvedl, že trpí halucinacemi, nemůže spát a má obavu, že to nevydrží a něco si udělá," uvedl Jan Klikar, vedoucí městské policie. Jelikož strážníci z mladého muže cítili alkohol, provedli u něj orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,66 promile. „Na místo jsme přivolali rychlou záchrannou lékařskou pomoc, která doporučila umístění mladíka do protialkoholní záchytné stanice a po vystřízlivění hospitalizaci na psychiatrickém oddělení, protože reálně hrozilo, že si muž může ublížit," dodal Klikar. Hlídka městské policie provedla nezbytné úkony a mladíka převezla do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.