Budoucí kuchař je i talentovaným fotbalistou

fotbalista hynek_web

I. A třída ,,B": rozhovor s hráčem 21. kola Hynkem Ráčkem z Velkého Meziříčí B

Hráčem 21. kola se stal devatenáctiletý dorostenec Hynek Ráček, který hájí barvy rezervy Velkého Meziříčí a současně vypomáhá staršímu dorostu. V hlasování o nejlepšího hráče kola porazil s velkým náskokem druhého Karla Nováčka z Budišova.

Hynek je velice talentovaným hráčem, který ještě neřekl velkému fotbalu ne! Momentálně získává individuální ceny jako kuchař na střední Hotelové škole ve Velkém Meziříčí. Jedná se o třetího hráče Velkého Meziříčí B, který vyhrál hráče kola, prvním se stal v 18. kole brankář Rostislav Kruba a ve 20. kole obránce Miloslav Maloušek.

Příznivci internetového portálu fotbalunas.cz a tvoji věrní fanoušci tě v hlasování o nejlepšího hráče 21. kola označili za muže zápasu, co tomu říkáš?

Tak o tom, že jsem byl v nominaci na nejlepšího hráče kola, jsem věděl, ale nekladl jsem na to takový důraz, tím spíše mě zaskočilo, když mě „coach" psal, že jsem byl zvolen hráčem kola. Je to příjemný pocit (smích).

Proč si myslíš, že jsi byl zvolen právě ty jako nejlepší hráč 21. kola?

Popravdě mě to docela zaskočilo, jelikož jsem neproměnil penaltu v prvním poločase. Ale zdá se, že i přesto to stačilo (smích).

Znáš nebo slyšel jsi o novém fotbalovém internetovém portálu fotbalunas.cz?

Samozřejmě, sleduji pravidelně příspěvky na Facebooku (smích).

Kdy a kde jsi s hraním fotbalu začal?

Řekl bych, že mi bylo tak 5 let, když jsem začal chodit do benjamínků. A s fotbalem sem začínal na našem útulném „stadionku" ve Velkém Meziříčí.

Kdo tě poprvé přivedl k fotbalu?

Děda (Josef Janák), který mě dokonce v raných začátcích trénoval a podporoval.

Kde momentálně studuješ střední školu a jaký obor?

Studuju hotelovou školu ve Velkém Meziříčí. Obor jsem si zvolil kuchař - číšník. Ale více mě to táhne do kuchyně (smích).

Myslíš si, že bys mohl do konce svého života dělat kuchaře např. v nějakém luxusním hotelu?

Myslím si, že kdybych se tomu věnoval i nadále, a pořád mě to bavilo, tak by se to teoreticky povést mohlo (smích).

Mohl bys nám krátce popsat svou fotbalovou kariéru?

Jak už jsem zmínil, začínal jsem už od mala tady ve Velkém Meziříčí, kde jsem prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V starších žácích jsem začal hrát za Jihlavu, kde jsem hrál rok, a pak se vrátil do „Velmezu". Ve starším dorostu jsem dostal možnost hrát za náš A tým, kde jsem strávil půl roku a pak jsem zvolil naši Benfiku (muže B), kde mě trenér dává šanci, takže jsem v Benfice velice spokojený.

Můžeš příznivcům portálu fotbalunas.cz ve stručnosti popsat, jak si vstřelil dva góly v zápase proti Vladislavi?

Oba góly padly po pěkných křídelních akcích, když v obou případech centroval míč do vápna Michal Bouček. V prvním případě na mě nepříjemně dotíral stoper z Vladislavi, takže jsem se ani pořádně nemohl podívat, kde stojí brankář, ale přízemní střelou jsem poslal míč do sítě. Druhý gól padl v podstatě stejně, jen jsem dostal míč více do strany, kde jsem byl úplně sám, tak sem měl čas se podívat, kde stojí brankář a následná střela na zadní tyč skončila v bráně (smích).

Co se ti prosím tě honilo hlavou, kdy jsi měl jít kopat penaltu, a co naopak po neproměněné penaltě?

Udivilo mě, že se k ní nikdo moc neměl. Spoluhráči říkali, ať to jdu kopnout, tak sem šel (smích). Říkal jsem si, že když dám gól, tak to bude 0:2 pro nás a začne se nám lépe dýchat, to se bohužel nepovedlo. Poté jsem si říkal, že to musím nějak napravit, což se nakonec povedlo (smích).

Budeš muset platit pokladníkovi za výhru v anketě o nejlepšího hráče kola i za dva góly proti Vladislavi?

Myslím, že to našemu pokladníkovi určitě neunikne, takže asi ano (smích).

Je pro tebe důležitější hrát za starší dorost nebo za B tým mužů?

Tak v téhle situaci je pro mě přednější Benfika, máme dobrou partu a daří se nám, ale za dorost jdu vždy rád, jelikož to jsou kluci, se kterými hraji fotbal od malička.

Dosáhl jsi jako hráč nějakého úspěchu?

Byl jsem sportovec města do 19 let (smích) a pak jsem postoupil ve starších žácích do divize.

Jako talentovaný starší žák jsi byl na hostování v Jihlavě, co se vůbec stalo, že si se brzo vrátil do mateřského klubu?

Vrátil jsem se, protože mám k našemu mateřskému klubu velké citové pouto (smích), tak proto jsem se vrátil a hlavně se mi zde líbí.

Chtěl bys zkusit i vyšší soutěže, popř. kde?

Jedna věc je chtít a druhá hrát (smích), ale zatím chci být asi tady.

Vaše rezerva má náběh na první místo v I.A třídě a bude bojovat jen s Novou Vsi, jak vidíš zbylé zápasy svého týmu a myslíš, že tuto soutěž vyhrajete?

Myslím si, že když se na ty zápasy připravíme a nic nepodceníme, tak bychom mohli nějaké body posbírat. A výhra v soutěži by byla určitě pořádnou odměnou za prozatím vydařenou sezónou.

Jaký je tvůj fotbalový vzor a nejoblíbenější fotbalový tým?

Můj největší fotbalový vzor je Ronaldinho a oblíbených týmů mám více (smích), ale nejoblíbenější je určitě Tottenham.

Jaké máš další koníčky kromě fotbalu?

Tak docela mě baví vařit (smích), ale jinak na jiné koníčky nezbývá čas.

Řídíš se v životě nějakým mottem?

Asi ne.

Co je tvým fotbalovým snem?

Tak tahle otázka mě zaskočila (smích), popravdě ani nevím.

Co bys chtěl říct příznivcům fotbalunas.cz závěrem?

Díky.

Děkuji ti za rozhovor a přeju ti, ať se ti daří jak ve sportovním tak v osobním životě.

Redaktor: Ing. Libor Smejkal

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.