Starší dorostenky zahájily druholigovou soutěž porážkou

2022-09-04-turnajVELMEZ092II. liga starší dorostenky
Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Sokol Velké Meziříčí 25:20 (17:13)

Vyrovnané regionální derby rozhodlo větší množství chyb našich hráček. První poločas se oba celky prezentovaly běhavou házenou. Na rozdíl od přípravných utkání nás limitovaly častější nepřesnosti zejména v útočné fázi. Vázla souhra s pivoty, mizérií byla střelba spojek ze střední vzdálenosti i střelecká potence křídelnic na pravé straně. V závěru prvního poločasu jsme propadli zejména takticky, když jsme se naivními útočnými ztrátami a zejména zbytečným vyloučením připravili o lepší poločasové skóre. Ani druhý poločas nezačal z naší strany nijak lépe. Pokračovali jsme v nedůrazné obranné činnosti, v útoku pak zcela zbytečně nevynuceným individuálními chybami dávali soupeřkám možnost dostávat se do rychlých brejků. Domácí nás v této fázi jednoduchostí a přímočarostí akcí jasně přehráli. Nepomohly ani změny v rozestavění či v útočném přečíslení s hrou bez brankářky. Špatně jsme sehráli nabídnutou dvouminutovou přesilovku, opětovně chybovali a nedokázali se tak v závěru dostat na dostřel. Domácí hráčky i přes viditelný herní útlum dotáhly souboj do vítězného konce.

Sled branek: 1:0, 3:1, 4:2, 4:4, 6:7, 7:8, 10:8, 10:9, 14:9, 14:12, 15:13, 17:13, 18:13, 18:15, 19:16, 21:17, 25:17.
7m hody 6/5: 2/2, vyloučení 3:3.

Hrály: Součková Marcela – Rosická Bára (5/2), Holíková Lenka (4), Hladíková Veronika (4), Lázničková Laura (2), Vostalová Eva (1), Puffer Natalie (1), Palasová Kateřina (1), Chlubnová Lucie (1), Sýkorová Agáta (1), Koudelová Natálie. Trenéři ing. Tomáš Partl, ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva Lenka Holíková st.