Muži vydřeli bod v Olomouci

muzi foto-_hazena_VMHázená II. liga muži JM – 12. kolo
HBC Olomouc 1966 – TJ Sokol Velké Meziříčí 25:25 (13:11)
Jarní část II. ligy muži zahajovali na půdě Olomouce v neděli 5. února. Náš tým se po bídných výkonech v podzimní části pohyboval na předposlední příčce, a tak byl favorit tohoto utkání jasný. My se ale v tomto utkání mohli opřít o dva naše odchovance, kteří nastupují v mužské extralize, a jejich přínos byl patrný.

Úvod jsme bohužel nezachytili a do 12. minuty jsme prohrávali 7:4. Po time-outu se ale obraz naší hry značně zlepšil a srovnali jsme krok. Obrana ve spolupráci s golmanem předváděla nadstandartní výkon a nebýt chyb v závěru, mohli jsme jít do šaten za lepšího stavu.

Začátek druhého dějství se nesl ve stále vyrovnaném duchu, kdy jsme neustále dotahovali 1 – 2 brankové manko. V rozmezí 40. – 50. minuty jsme ale trestuhodně neproměnili několik jasných šancí a už se zdálo, že domácí si zápas pohlídají (53. minuta 23:19).

V závěru jsme ale, mohutně povzbuzováni hloučkem našich fanoušků, dokázali srovnat krok a 2 minuty před koncem to bylo 24:24. Bohužel v ten samý okamžik viděl červenou kartu Večeřa, a zbytek utkání jsme tak dohrávali v oslabení. I přesto jsme dokázali skórovat a poprvé v utkání jít do vedení. Zbývalo posledních 19 vteřin a domácí po time-outu rozehrávali svůj útok, který proměnili. My se ještě rychle snažili jít do brejku, který skončil ukvapenou střelou, a domácí ještě měli možnost trháku. Naštěstí špatné zpracování olomouckého kráče znamenalo chabou střelu a tedy remízu 25:25.

Za bod můžeme být rádi, jelikož jsme po většinu utkání tahali za kratší konec. Ovšem bojovností v závěru jsme sahali i po vítězství. Ale objektivně remíza byla spravedlivá. V příštím kole doma hostíme tým z Prostějova, a pokud předvedeme stejný výkon, tak musíme bodovat.

Online zápis z utkání a tabulka
7 m hody: 2/3:1/2, vyloučení 3:3, navíc hosté ČK
Sled branek: 3:1, 5:4, 9:6, 9:9, 12:10, 13:11, 14:13, 16:15, 19:18, 23:19, 23:23, 24:25? 25:25

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Vojtěch Svoboda (4), Radek Navrátil (4), Pavel Strašák (3/1), František Kratochvíl (2), Vítězslav Večeřa (3), Martin Chalupa (3), Jakub Strýček (3), Petr Kavka (2), Aleš Novotný (1), Jakub Mach, Alexandr Kuřátko, Filip Mička, Tomáš Rosa, Jakub Mach, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda