Muži na závěr sezóny vítězně

haz 10Házená
II. liga mužů JM – 22. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Legata Hustopeče 37:31 (22:11)

V posledním soutěžním kole II. ligy jsme na domácí palubovce hostili tým z Hustopečí, který se krčí na chvostu tabulky a v letošním ročníku nezískal jediný bod. Cíl pro dnešní zápas byl tak naprosto jasný, kdy jsme chtěli letošní ročník uzavřít vítězstvím.

Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a nikoho jsme nenechávali na pochybách, kdo je v tomto utkání favorit. Vycházeli jsme z pevné obrany, která šlapala na jedničku a střelce hostí jsme téměř nepustili do zakončení. V útoku nám taktéž vše vycházelo a tak jsme si do 20. minuty vypracovali veliký náskok 14:2. Vypadalo to, že Hustopeče dnes domů odjedou s pěkným debaklem. Bohužel poté jako by se hráči uspokojili s výsledkem a naprosto přestali hrát. V obraně najednou vznikaly obrovské mezery, čehož hosté začali využívat a ve zbylých 10 minutách poločasu se jim podařilo skórovat celkem 9 x a alespoň opticky snížili na 22:11.

Jak jsme zakončili první dějství, tak jsme pokračovali i v tom druhém. Naše obrana úplně přestala existovat a střelci hostí se dostávali do tempa. Téměř každý jejich útok končil brankou v naší síti a pomalu ukrajovali z našeho náskoku. Sedm minut před koncem to bylo už jen o 5 branek a vypadalo to ještě na dramatický závěr. Ten si ale naši hráči pohlídali, a mohli si tak na závěr sezóny připsat 2 body po výhře 37:31.
I přes výhru s dnešním výsledkem spokojeni být nemůžeme, jelikož naše obrana ve druhé polovině utkání byla opravdu špatná. Co nás ale může těšit je to, že na nově budovaném týmu jde vidět vzrůstající trend, což se projevilo i tím, že v jarní části jsme na domácí palubovce nepoznali hořkost porážky. I přesto celkové umístění v letošním ročníku zůstalo pod očekávání, když jsme se ziskem 13 bodů skončili na předposledním místě, což nám ale zajistilo ligovou příslušnost i do příští sezony.

7 m hody: 5/6:0/1, vyloučení 3:2,
Sled branek: 7:0, 11:1, 14:2, 17:5, 21:9, 24:11, 26:14, 30:19, 31:24, 34:25, 34:29, 36:29, 37:31
Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Jakub Mach (10/3), Tomáš Rosa (6), Pavel Strašák (6), Jakub Strýček (5/2), Filip Mička (3), Aleš Novotný (3), Živčic Pavol (2), František Kratochvíl (1), Martin Šikula (1), Tomáš Krčál, Petr Kavka, Radim Fischer, Alexandr Kuřátko, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda