Mladí atleti se účastnili Ligy Vysočiny přípravek

IMG-20230506-WA0001V sobotu 6. května se ve Velkém Meziříčí uskutečnil první závod Ligy Vysočiny přípravek. I přes nepřízeň počasí se závodu zúčastnilo 154 mladých atletů, z toho 42 dětí z velkomeziříčské atletiky. Soutěžní disciplíny byly následující: běh na 300 m, skok z místa, hod raketkou a slalom. Závěru závodů dominovala oblíbená štafeta 4x60 m. Disciplína 300 m byla obzvlášť náročná, proto všem našim závodníkům patří velká pochvala. Závodů se účastnili některé nejmladší ročníky poprvé (2015, 2016), všichni velmi statečně získávali cenné atletické zkušenosti a odměnou jim byla radost z předvedených výkonů.

V celkovém hodnocení čtyřboje se na stupně vítězů probojovala na 2. místo Karolína Kozlová ze starší přípravky. Na 4. místě se umístila Magdaléna Krejčí a na 5. místě Barbora Cahová, obě ze starší přípravky. Z mladší přípravky získala v celkovém hodnocení čtyřboje umístění tato děvčata: 5. místo Karla Věžníková, 9. Nela Mejzlíková, 10. Veronika Martincová. Z chlapců ze starší přípravky se do TOP 10 dostal Ondřej Bárta (8. místo) a z mladší přípravky Michal Matoušek (7. místo).

Ve štafetách si starší děvčata doběhla pro 1. místo ve složení (Cahová, Kozlová, Krejčí, Prokopová) a starší hoši pro 3. místo (Bárta, Caha, Dufek, Hausler).

Umístění v TOP 10
V dílčích disciplínách se naši svěřenci na medailové pozice podívali celkem 7x.

Přípravka mladší dívky
5. Karla Věžníková (2. místo raketka, 3. místo 300m, 10. místo slalom)
9. Nela Mejzlíková (1. místo slalom, 10. místo skok z místa)
10. Veronika Martincová (5. místo raketka, 7. místo 300m)

Přípravka mladší hoši
7. Matoušek Michal (4. místo raketka, 8. místo slalom)

Přípravka starší dívky
2. Karolína Kozlová (1. místo skok z místa, 2. místo slalom a raketka, 4. místo 300m)
4. Magdaléna Krejčí (2. místo 300m, 5. místo slalom, 8. místo skok z místa, 9. místo raketka)
5. Barbora Cahová (5. místo raketka, 7. místo slalom)