Minižáci házené zvítězili na turnaji ve slovenské Stupavě

0 titi_1941D9B6-B0B1-4982-9082-ED023540CA7FO víkendu 20.-21. 5. se zúčastnili naši minižáci prestižního turnaje v miniházené 4+1 ve slovenském městě Stupava.

Tento turnaj bývá velmi dobře obsazen a stejně tomu bylo i letos. Hrálo se ve dvou kategoriích, mladší přípravka a starší minižáci a to zvlášť v holkách a zvlášť v klucích. Celkem bylo 59 týmů ze dvou zemí. Náš oddíl reprezentovalo jedno družstvo kluků v kategorii minižáci. Tato kategorie byla nejpočetnější a startovalo zde 18 týmů rozdělených do dvou základních skupin. Zde se hrálo systémem každý s každým, a poté se stejně umístěným týmem z druhé skupiny o konečné pořadí. Hrací doba jednoho utkání byla 12 minut.

0C0D1CD1-8D9F-46E9-A408-C5B7112646BFNaši kluci si první hrací den ještě zvykali na odlišná pravidla miniházené a někdy i zvláštní způsob rozhodování některých rozhodčích. Vše jsme si vysvětlili, a již v průběhu soboty jsme začali předvádět hru kterou jsme se chtěli prezentovat.

V té jsme pokračovali i v neděli a výsledkem bylo, že se nám podařilo vyhrát základní skupinu bez ztráty bodu. Ve finále, na které jsme si pěkně dlouho počkali, jsme se utkali s domácím týmem.
Od první až do poslední vteřiny kluci předváděli vynikající výkon a po zásluze si připsali vítězství a přebrali tak pohár a medaile za první místo. Těší nás, že i podle mnoha dalších trenérů a protihráčů jsme zvítězili zaslouženě, a naše hra se líbila. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon, týmové pojetí, bojovnost, nasazení a za to, že nejlepší výkony jsou schopni předvést proti nejlepším soupeřům.

1EC57F1B-6B16-452F-84C5-EFE5BED117DFÚspěch je o to větší, že tohoto turnaje se zúčastňujeme pravidelně, ale poprvé v historii se nám ho podařilo vyhrát.

Individuální cenu navíc získal v hlasování trenérů náš Filip Ambrož, který byl zvolen nelepším brankářem celého turnaje.

Hráli:
Filip Ambrož, Erik Fialka, Pavol Živčic, Jonáš Peterka, Jan Janoušek, Tomáš Kalina, Václav Novotný, David Stoklasa, Jiří Michlíček.

Trenér:
David Stoklasa

TJ Sokol Velké Meziříčí

6F7C3939-90CA-4CC3-B39E-9F8474A36D4A95AA032E-104E-4E7B-8934-224BE346E7D6DCF2BB41-9763-485C-A664-7C79B1B4CDF3