HÁZENÁ: Proti outsiderovi muži nezaváhali

DSC 37962. liga muži - JM – 4. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – LEGATA Hustopeče 47:32 (22:15)
Podruhé v tomto ročníku jsme se představili na domácí palubovce. Tentokrát byl naším soupeřem outsider soutěže z Hustopečí a 2 body za vítězství tedy dnes byly povinné.

Ovšem jak to proti slabším soupeřům bývá, tak ani dnes jsme se nevyvarovali podcenění soupeře a k utkání jsme nenastoupili plně koncentrovaní. Hostující celek tak dokonce po 9 minutách vedl 3:4. V útoku jsme se snažili zbytečně kombinovat, což ústilo v nepřesnosti, a naopak v obraně se nám nedařilo pokrývat duo Semerád-Semerád, které se až moc lacině dostávalo do zakončení. Poté jsme ale zjednodušili naši útočnou hru a do branky Hustopečí padala jedna branka za druhou. Ve 20 minutě jsme vedli již 17:9 a v nastoleném tempu jsme pokračovali až do konce poločasu.
Ve druhém dějství se obraz hry příliš neměnil. My jsme se dokázali jednoduše dostávat do zakončení snad z každého postu, a tak se do střelecké listiny zapsali všichni hráči z pole. Tempo hry bylo ale neustále vlažné a to bylo znát převážně na naší obraně. 32 obdržených branek proti takovémuto soupeři je prostě mnoho. Ale i přesto jsme si do tabulky zapsali povinné 2 body po jasné výhře 47:32.
V příštím kole zajíždí tým mužů do Litovle. Nováček soutěže, který k nám přestoupil z 2. ligy SM, je pro nás velkou neznámou. Dle dosavadních výsledků ale půjde o kvalitního soupeře a uhrát 2 body na jejich palubovce bude složitý úkol.

7m hody: 3/3:4/4, vyloučení 3:3,
Sled branek: 2:0, 3:4, 10:6, 15:8, 19:11, 21:14, 26:17, 28:11, 33:23, 37:27, 41:28, 45:30, 47:32
Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Jakub Strýček (10/2), Pavel Strašák (6/1), Tomáš Rosa (6), Vítězslav Večeřa (5), Radim Fischer (4), Vojtěch Svoboda (4), Tomáš Krčál (4), Štěpán Čermák (3), Pavol Živčic (3), Petr Kavka (2), trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Martin Chalupa